Kaset tipi klima piyasası ve fiyatları

 • Kaset tipi klima piyasası ve fiyatları

  Senede 1 milyon adedin üzerinde klima cihazının satıldığı ülkemizde satış hacminin 1,5 -2 milyar dolara sahip bir pazara sahibiz. Mevcut Pazar verileri yaz sezonunda klima satışlarının yüzde yüz’ün üzerine çıkan bir artışla yükseldiği görülmektedir. Bu sayede yüksek satış oranına sahip klima sektöründe pek çok marka ve kuruluş bu pazarda kıyasıya rekabet ederek pazarın dinamiğini yaratmaktadır.

  Kaset tipi klimalar sektörde en çok tercih edilen klima grubunu bir yandan oluşturadursun bütçelere en uygun ve en kaliteli hizmet verebilen klimayı seçebilmek için mevcut pazar araştırması yapılması gerekmektedir. Piyasalarda satılan en çok klima modelleri kaset tipi klimalardır. Tavana gömme bu tip split klimalar tüketiciler arasında en çok rağbet gören klimalar olmuştur. Klima seçimi yapılırken alacağınız klimanın modeli ne olursa olsun ısıtma ve soğutma seçiminizde öncelikle inverter tarzda olup olmayacağı konusunda vereceğiniz kararlılıktır. Bu tarz klimalar bulunduğunuz mekânın sıcaklığını sabitleyerek çalışmaktadır. Cihaz veriler doğrultusunda sıcaklık değerine ulaştığında devreden çıkarak durur. Bir süre sonra sıcaklık seviyesi düştüğünde tekrar devreye girer. Bu surette gereken enerji tasarrufu sağlanmış olur.

  Kaset tipi klimaların tercih edilme sebebi çok fonksiyonel, çok ekonomik ve en önemlisi fiyat açısından piyasadaki en avantajlı klima grubunu oluşturmasıdır. Kaset tipi klima sektöründe pek çok üretici firma ve kuruluş her geçen yıl daha çok üretimde bulunmakta model ve fiyatlama konusunda bir çok yeniliklere imza atmaktadır.  Türkiye Kaset Tipi klima üretiminde en iyi araştırma yapan, en iyi kalitede üreten, ürünlerini en iyi ve en uygun fiyatlarla tüketicisine pazarlara sunan bir ülke durumuna gelmiştir. Özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı ihracatla sektördeki liderliğini kanıtlamış ve sürdürmektedir.

  Kaset tipi klima üreten firmalar arasında Toshiba, Arçelik, LG, Beko, Alarko, Demir Döküm, Airfel, Midea, Fujitsu, Fujitherma gibi birçok firma bu alanda faaliyet göstermektedir. Bu firmaların ürün gamını oluşturan Kaset tipi klimaların pazardaki konumu ve fiyatlandırılması şöyle sıralanmaktadır:

  -Arçelik Kaset Tipi İnverter Klima 9.900.- TL, Toshiba Rav SM 564 MUT tipi kaset tipi klima 8.000.-TL, LG 48000 BTU İnverter Kaset Tipi Klima 9.500.-TL, LG 2400 BTU İnverter Kaset Tip Klima 7.850.-TL, LG 36000 BTU İnverter Kaset Tipi Klima 9.000.-TL, BEKO 13305 Kaset Tipi Klima 6.750.-TL, ALARKO CARRİER Kaset Tipi Klima 6.300.-TL, Demir Döküm 48000 BTU Kaset Tipi Klima 10.000.-TL, FCQUG125F Kaset Tipi Klima 10.700.-TL, Airfel Kaset Tipi Klima 4.800.-TL, Midea Kaset Tipi MCC 48 Klima 6.800.-TL, Fujitsu AUYG24L 24.000 BTU Kaset Tipi İnverter Klima 7.300.-TL, Fujitherma FTHCX24BA Kaset Tipi İnverter Klima 5.500.-TL, Sigma SGM 48 CTB 4800 BTU Kaset Tipi Klima 5.600.-TL gibi çeşitli fiyat seçenekleri sunan ürünler bulunmakta olup tüketici tercihi olan markalardan oluşmaktadır.  Görüntülenme : 1175
  Yayınlanma Tarihi : 30/04/2016