Salon Tipi Klimaların Kullanım Alanları

 • Salon Tipi Klimaların Kullanım Alanları

  Klima ısıtma, soğutma, hava sirkülasyonu yaptırma ve nem miktarını ayarlama işlevlerini yapan araç olarak tanımlanabilir. Sıcak bir yaz gününde evlerimiz oturulmaz hale gelebilir. Özellikle eski ve dış cephe yalıtımı kötü olan evlerde eviniz yazın sıcak kışın da soğuk olmaktadır. Klima böyle durumlarda sizin en büyük yardımcınız olabilmektedir.

  Gelişen teknoloji ile hem klima çeşitleri artmıştır hem de fiyatlar daha uygun hale gelmiştir. Klima çeşitleri arasında son zamanlarda kullanımı hızla artan salon tipi klima sistemleri genellikle toplantı salonu, mağaza, hastane, restoran ve cami gibi sirkülasyonun fazla olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Salon tipi klima sistemleri güçlü fanı sayesinde odanın sıcaklığını ve nem oranını kısa sürede ayarlayabilmektedir. Ayrıca standart olarak bütün salon tipi klimalar da ek ısıtma takviyesi bulunmaktadır.

  Salon tipi klimasistemleri bakım kolaylığı ve hızlı bir şekilde ısı dengesini sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir. Adı üstünde salon gibi büyük alanlarda kullanılan bu klima çeşiti yerine küçük bir klimanın kullanılması hem daha fazla elektrik harcanmasına hemde istenen verimin alınamamasına sebep olmaktadır. Bu yüzden 40 metrekare ve üzeri alanlarda salon tipi klima kullanılması önerilmektedir. Salon tipi klimalar ayrıca zamanlayıcı fonksiyonada sahiptir. Bu sayede klimanın gün içinde çalışma ve kapanma saatleri belirlenebilir.

   

  Salon tipi klima özellikleri ve fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Müşteri hizmetlerimiz size ihtiyacınız olan her konuda bütün yardımı sağlayacaktır.

     Görüntülenme : 1089
  Yayınlanma Tarihi : 10/04/2016